Warsztaty pszczelarskie 2019
Dnia 28 listopada klasy pierwsze wzięły udział w warsztatach pszczelarskich, które odbyły się w naszej szkole. Prowadząca zajęcia przekazała dzieciom najważniejsze informacje o pszczołach. Powiedziała dzieciom, że pszczoły żywią się nektarem i pyłkiem kwiatowym, oraz że pyłkiem kwiatowym karmią także swoje larwy. Opowiedziała jaka jest rola pszczoły. Jednocześnie dodała, że pszczołom i ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności, a bez udziału pszczół wiele gatunków roślin nie rozwinęłaby się lub ich uprawy dawałyby niewielkie plony. Dzieci dowiedziały się jak długo żyją pszczoły, i że czasem trzeba przenosić ule, aby pszczoły zapylały tam, gdzie to konieczne. Pod koniec zajęć dzieci robiły świece z wosku, a później próbowały różne rodzaje miodu.
Musical Pinokio w Teatrze Sabat
Dnia 26 listopada uczniowie klasy 1 B i 1 C udali się na musical Pinokio do Teatru Sabat. Historia drewnianego chłopczyka o imieniu Pinokio jest wszystkim dzieciom dobrze znana. A kto nie miał do czynienia z tą książeczką, zachęcamy do poczytania. Zdaniem naszych małych widzów, musical był bardzo udany, a dzieci były zachwycone występem aktorów.
Dzień Pluszowego Misia - wyniki konkursu oraz wydarzenia
25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego szczególnego dnia dzieci z klas 0-3 przybyły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami. To właśnie z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny „Mój pluszowy miś”. W konkursie wzięło udział ponad sześćdziesięcioro dzieci. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom. Nagrodzone zostały wyróżnienia oraz I, II i III miejsca. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.
Ten dzień był także niesamowitym wydarzeniem dla dzieci. Przy wejściu do szkoły przywitał wszystkie dzieci Pluszowy Miś, który rozdawał kolorowanki. W ciągu dnia dzieci kolorowały, a także kodowały misie. Rozmawiały na temat bajek oraz książek, w których głównym bohaterem był miś. Poznały historię pluszowego misia i dowiedziały się, że pluszowy miś istnieje od 1902 roku. Dodatkowo w klasie 1 B dzieci robiły misie z ręczników. W klasie 1 D dzieci wykonały pracę plastyczną: „Mój pluszowy miś”, a w klasie 3 A miś był trasą dla ozobotów.
Dzień Kredki
22 listopada świętowaliśmy Dzień Kredki. Kredka jest z reguły pierwszym narzędziem twórczym, którym dzieci zaczynają tworzyć swoje prace. Za pomocą kredek najmłodsi rozwijają wyobraźnię, a czasem za pomocą obrazka przekazują swoje myśli i emocje. Celem zajęć, m. in. w klasie 1 C było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy oraz kształcenie sprawności manualnych. Tego dnia w klasie I C było kolorowo i wesoło, a najlepszym podsumowaniem tego wydarzenia była piosenka: „Kolorowe kredki”.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2019
Dnia 21 listopada 2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wolontariusze przygotowali z tej okazji miłą niespodziankę dla nauczycieli oraz dla swoich koleżanek i kolegów. W czasie długiej przerwy rozdawali serca z życzeniami miłego dnia, częstowali cukierkami i ciasteczkami. Było naprawdę miło.
Warsztaty "Majsterkowo" - Castorama
21 listopada 2019 klasa 2 A udała się do sklepu Castorama, gdzie brała udział w zajęciach Majsterkowo. Zajęcia te wspierają rozwój dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających w nim poczucie samodzielności. Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiają najmłodszym odkrycie pasji do majsterkowania oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy do codziennej troski o środowisko naturalne. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej i twórczej atmosferze. Dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz wykonane własnoręcznie drewniane skrzyneczki. Wycieczka była bardzo udana.
„Spotkanie z książką” w klubie księgarza
W dniu 20 listopada 2019 r. w godz.18-21.00 dziewięcioosobowa grupa przedstawicieli Euroklubu wraz z opiekunem panią Krystyną Szymkowską uczestniczyła w wieczorze „Spotkanie z książką”, zorganizowanym w klubie księgarza na Starówce. Wydarzenie dotyczyło promocji książki prof. W. Konarskiego o IRA i Irlandii. Fragmenty utworu czytała pani Krystyna Czubówna. Było to bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie.
Konkurs przyrodniczy „A może nad morze?”
Dnia 20 listopada uczennice reprezentujące naszą szkołę wzięły udział w dzielnicowym konkursie przyrodniczym p.t.: „A może nad morze?”. Był to konkurs, w którym uczniowie byli podzieleni na drużyny. Ich zadaniem było, pracując w swoich grupach, udzielać trafnych odpowiedzi. Nasza szkoła zajęła w tym konkursie trzecie miejsce. Gratulujemy!!!
Lekcja biblioteczna „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
18 listopada klasa 1 D wybrała się na lekcję biblioteczną. Prowadząca warsztaty przeczytała fragment książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Na podstawie utworu dzieci rozmawiały o tym, jak pomagać innym. Na zakończenie lekcji wykonały okładkę do książki oraz rozwiązały dwie łamigłówki. Następnie dzieci oglądały książki oraz bawiły się w kąciku zabaw.
Zdrowe jedzenie
Dnia 15 listopada, zgodnie z tematyką zajęć, uczniowie klas pierwszych rozmawiali o zdrowym trybie życia. Omawiając temat, dzieci zwróciły uwagę na spokojny i długi sen odpowiedni do wieku. Na to, że powinniśmy jeść mało, ale często. W trakcie rozmowy skupiliśmy się także na różnorodności posiłków, a przede wszystkim na warzywach i owocach w każdej postaci. Dzieci tego dnia przyniosły do szkoły potrzebne produkty i przygotowały samodzielnie pełne witamin drugie śniadanie. Przekonały się jednocześnie, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Po wykonaniu każdy mógł opowiedzieć co lubi i jak wygląda jego kanapka. A po klasowej uczcie uczniowie wyklejali piramidę żywieniową. A tak prezentują się kanapki w klasie 1 B i C:
Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie
14 listopada uczniowie klas 2 B i 2 C mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie. Dzieci miały tam zorganizowane zajęcia począwszy od wykładu wprowadzającego w tematykę lasu, drzew i drewna. Następnie uczniowie zobaczyli narzędzia, którymi posługują się stolarze. Zobaczyli również czym różniła się praca dawnego stolarza od tego współczesnego. Po poznaniu stolarni dzieci chętnie zabrały się do własnej pracy. Powstały przepiękne drewniane dzieła sztuki! Po ciężkiej i intensywnej pracy należał się odpoczynek. Uczniowie zasiedli przy ognisku, piekli kiełbaski i świetnie bawili się na świeżym powietrzu. To była udana wycieczka!
"Obrazy mistrza Jana" w Muzeum Narodowym
12 listopada klasa 3 A uczestniczyła w lekcji "Obrazy mistrza Jana" w Muzeum Narodowym. Obrazy Jana Matejki przedstawiają najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Podczas tej lekcji uczniowie dowiedzieli się, skąd Matejko czerpał wiedzę o historii i do czego był mu potrzebny „Skarbczyk”. Poznali rodzinę artysty, a także ciekawostki z jego życia.
Dzień Jeża - 10 listopada 2019
10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. W naszej szkole klasy pierwsze podeszły do tematu plastycznie. W trakcie pracy rozmawialiśmy o tym, co jedzą jeże i czy są nam potrzebne. Wspomnieliśmy o tym, jak warto o nie dbać. Aktualnie jeże smacznie sobie śpią w swoim gnieździe z liści i trawy. Zachęcamy jednak wszystkich do zapoznania się z jeżami i ich potrzebami. Niestety jeże są gatunkiem zagrożonym i jak nie będziemy o nie dbać, to w przyszłości o jeżach poczytamy tylko w książce albo obejrzymy w telewizji.
"Świat na Tak" - darmowe korepetycje
Fundacja "Świat na Tak" zaprasza na bezpłatne korepetycje dla dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawo-wych z niezamożnych rodzin. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się pod numerem tel. 22 629 63 34. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: http://swiatnatak.pl/ Zapraszamy również nauczycieli, emerytowanych nauczycieli do zgłaszania się do pracy wolontariackiej.
Szkoła do hymnu
Dnia 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Po hymnie uczniowie klasy 2 C zaśpiewali pieśń „Jedenasty Listopada” Marleny Pawlik i przepięknie wykonali taniec ze wstęgami - Barwy Mojej Ojczyzny.
List MEN - Szkoła do hymnu pobierz
List Prezydenta do Uczniów - 11 listopada 2019 pobierz
Konkurs leksykalno-gramatyczny z j. niemieckiego 2019 - wyniki
W czwartek 7 listopada odbył się konkurs leksykalno-gramatyczny z j. niemieckiego, którego koordynatorem była pani A. Lisiecka. Podczas konkursu sprawdzany był zakres wiedzy z klasy siódmej oraz ósmej. Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce – Uliana Zelenko
II miejsce – Anita Owczarek
III miejsce – Maria Jakóbczyk
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.